uykusuz itiraf

 «  / 103  » 

başlık içinde ara
no reklam!
 1. uykusuz sözlük rehberlik psikolojik danışmanlık servisi'nin tam manasıyla görevini yapmadığına dair derin endişeler taşımaktayım. nerde bizim psikologlarımız? nerde bizim danışmanlarımız? nerde bizim rehberlerimiz? rica ediyorum günlük işlerinizle eşgüdüm halinde olun burayla. öyle tabela servisi olmamalı bura yani. ayıp oluyor bak.

  lütfen yani.
  (ekispires, 07.11.2017 22:30 )
 2. üniversite yıllarını baştan sona okulu 4 yılda iyi bir ortalama ile bitirmek üzerine kurgulayan kafamın içine tüküresim geliyor. he, o sayede iyi kötü bir iş buldum, akademik başarının ekmeğini iyi yemedim değil, yalan yok. ama olm, şimdiki aklım olsa o okuldan kolumda kafama göre bir kadınla çıkmak için elimden gelen her şeyi yapardım. sonra da asalak gibi o kadına yapışıp parmağına yüzüğünü, ayak bileğine elektronik kelepçesini takardım.

  ona gönlünü kaptırırsın, evlidir. öbürüne aklın gider, nişanlıdır. berikine abayı feci yakarsın, bok sineği gibi yapışmış uzatmalı erkek arkadaşı bir türlü siktirip gitmez. beriki fena değilmiş dersin, ertesi gün çiçeksepeti'nden "sevgilisi var haa. ayağınızı denk alın, skerim" çiçeği gönderirler. "lan bari bu olsun" dersin, "şu aralar hayatında kimseyi istemiyormuş" derler.

  "yeaa belki de bulmak için bu kadar çabalamaman gerekiyo. tam umudu kesersin, şak diye biri çıkar" muhabbetiyle moralimi düzeltmeye çalışan arkadaşlarımın direkt yüzüne küfrediyorum artık. olmuyor abi, bizim çevrede, bizim meslekte çaba göstermezsen hiçbir bok ayağına gelmiyor. başkası istemediği halde ayağına gelir, bize gelmez. o yüzden fotoğrafçılık kursu, yemek kursu, sik kursu, sok kursu gezen mühendisler vardır etrafınızda. endüstriyel tasarımcı falan olsan direkt işe giderek, hiçbir çaba göstermeden tanışacağın insanlarla tanışmak için ekstra zaman, para ve çaba harcamak gerekir. niye, sen cüzzamlısın çünkü. iş yerinde makbul adam değilsin, her yerde senden bir tane var. zorla girdiğin ortamda hiç makbul değilsin, bizim kuşakta mühendis demek abaza etiketinin direkt yapıştırılması demek. bir kenara ayrılıyorsun ortamda direkt; ancak geyik muhabbeti yapmak isteyenler yaklaşıyor sana. "amına koyim, ben şaklaban mıyım? ben haftanın neredeyse her günü kendi arkadaşlarımla bu geyik muhabbetlerini yapıyorum zaten. sana farklı geliyor, arada çeşni oluyor diye gelip beni darlıyon; ama ben nefes almaya gelmişim, beni boğuyorsun. afedersin de siktir git hocam." minvalinde bir cevap alana kadar da devam ediyorlar bu işe.

  mesele düzenli bir cinsel hayata sahip olmak değil. onu bir şekilde hallediyorsun. ama iş aşık olmaya gelince, "hayat arkadaşlığı" denen naneyi yaşamaya gelince, öylesi yok. ufukta da görünmüyor. ben artık bunu yaşamak istiyorum anasını satayım.

  neden bu kadar zor olması gerekiyor bu işlerin? yeter, ben çok sıkıldım yahu. gerçekten böyle hayatın amına koyayım.
  (gregory huxtable, 28.11.2017 22:12 ~ 29.11.2017 10:02)
 3. hayatımda radikal değişikliklere gitmeden evvel, ben bunu gerçekten de istiyor muyum? diyerek önce nevresimlerimi değiştiririm. yumuşatıcının kokusuna, çarşafın pakına aldanıp yatarsam değişiklik olmayacaktır. yok, hala rahat değilsem yeni kararlar alırım.
  (nietzschenin biyigi, 30.11.2017 14:59 )
 4. gecenin finalini, içinde üzüm suyu bulunan bir kadeh ve yanında 1,5x1,5 ebatlarında küp küp doğranmış bergama tulumunun yer aldığı yayvan cam tabağı eşliğinde yapıyorum. 'bunun nesi itiraf la?' biçiminde yönebilecek antipatik bir soruya karşı da hazırlıklıyım. şak diye yapıştırabilirim cevabını...
  (ekispires, 01.12.2017 23:37 )
 5. "bazen evde patates bitti diye oturur yarım saat ağlarsın, halbuki kimbilir kim kalbini kırmıştır."
  (blackastrial, 19.02.2018 02:22 )
 6. bazen evde patates kızartması var diye sevinçten göbek atarsın, halbuki seni mutlu eden bu zihniyet yanında birayı unutmuştur.
  (ekispires, 19.02.2018 22:40 )
 7. ulan bugün çoook eskilerden bir yağız delikanlı yazdı napiyorsun ne ediyorsun.. iyilik hoşluk tabi kendisine de söyledim.. sohbet muhabbet iyi gidiyor çünkü bana ula sen ne olmuşsun sexy as hell dedi falan.. nasıl özgüven komasina2girdim falan filan.. sonra laf olsun diye yok mu yea özel biri demez olaydım 5 yıllık ilişkisi varmış; heralde nikah şahidi olayım diye kontak kurmuş... hayır neden datlısı. ?! bu at ne düşünsün şimdi..
  (dalahorse, 20.02.2018 17:53 )
 8. yoklama kaçağı çıktım. askeriyeye gidiyorum tecile. hedef 2023, inşallah almazlar.
  (alkolik palyaco, 16.04.2018 10:29 )
 9. (bkz: #390651)

  iyisinden'e basarım ara sıra. siz güzel, zeki, değerli yazarların entry'lerini okumak çok hoşuma gidiyor. zaman zaman kendi entry'lerimi görmek de şaşırtıyor. olm, ben şu an rakı içiyorum. bir zamanlar ne güzel şeylerle uğraşmışım diye düşünürken karşıma bu çıkıyor. çok garip lan. gerçekten. hayat garip, geçişler garip, zaman zaten ayrı bi garip. rakının az olması ise garip değil de boktan. of. kaydet.
  (sakal, 02.09.2018 06:24 )
 10. edesim geliyor, lakin çok sevdiğimden midir nedir geciktiriyorum.
  (ekispires, 02.12.2018 00:54 )
 11. açıköğretimli olasım geldi. aşerdim adeta. erik değil, karpuz değil, turşu hiç değil. geçen gün de canım ufo çekmişti. doğalgazı komple iptal edip evi ufoyla donatma fikrim gelmişti. şimdi de açıköğretim istiyorum. ne bileyim gideyim geleyim sınavlara. soran olursa okuyorum da derim. sonuçlar açıklanır suni de olsa bi heyecan yaratır. terlerim bile belki. kim bilir? ha şimdi tam oturdu. ufo ve aöf'nin kesişiminin ter olduğunu şu an keşfettim. gerçek ihtiyacım terlemek-miş.
  (stillmert, 27.01.2019 03:17 )
 12. (bkz: entry yazmak istiyorum)
  (bilenbiri, 27.01.2019 16:41 )
 «  / 103  »