petsise

başlık içinde ara
no reklam!
 1. maçlarda mac anında ya da sonunda hakeme ya da futbolculara atılan bazen içi dolu ya da kendimiz tarafından doldurulan seydir.
  (asigo64, 23.10.2007 19:14 ~ 17.12.2007 15:29)
 2. sözlüğün kurulduğu zamanlardan kalan tekniker insan.
  (sakal, 30.10.2007 22:58 ~ 07.03.2010 19:45)
 3. isteyip de vermeyince siniri bozulan yeni ergenlik çağı muhabbetinden çıkamamış yaratık.*
  (damdaki kemanci, 04.11.2007 23:27 ~ 22.01.2010 21:17)
 4. ey sevgili nuser duy sesimizi gel artık klonlanmış uykusuzlar seni bekliyor.ey nuser bu sevgili uykusuzlarına yol göster.gel nuser gel.
  (sibop, 17.12.2007 16:14 )
 5. lan bu kadar sevgi seline boğdu millet gel artık allahın şerefsiz nuseri.
  (chebabazula, 17.12.2007 16:17 )
 6. site teknisyeni. *
  (the hell nights, 17.12.2007 21:00 )
 7. son derece güleç bir insandir. her daim böyle mutlu mudur yoksa hüzün denizlerinde mi boğulmaktadır orası muammalıdır. samimidir, yalan ve dolan kardeşler onun semtine uğramamıştır. o kendi dünyasında kirlenmeden yaşamaktadır. azıcık ukaladır lakin güzel tabiatı insanın içini ısıtan sıcacık soba misali yanınızda beliriverir. severim kendisini, dost canlısı güzel bir ademoğludur.
  (bjork, 24.02.2008 22:11 )
 8. bu günden itibaren site teknisyenliği ve moderatörlük görevimden ayrılmış bulunmaktayım. site içinde olan bazı özel olaylardan dolayı görevimden ayrılmayı uygun buldum. sözlükte hakkım varsa yarısını helal ediyorum biz üç kişi başlamıştık bu yola üç kişiyle sakal - damdaki kemancı ve ben ve birkaç arkadaşla uzun süren bi uğraş sonucunda kuruldu sonradan uykusuz ailesi büyüdü ben ve damdaki kemancı ve kurumda emeği geçen arkadaşlarımız tüm haklarımızdan çekilerek sakal'a bırakıyoruz haklarımızı umarım iyi bir yönetim şekli gösterir ve siteyi amacına ulaştırır. kimseye dargın değilim dersem yalan olur bazılarına dargınım ama önemli değil artık kendileri istedikleri gibi at koşturabilirler neyse fazla konuşamam zaten birkaç kişi hariç herkes kendine iyi baksın.

  hayatta en çok sevdiğim yazarın mısralarıyla sözlüğe veda ediyorum.

  çatal yüreğimle türkülü yollara
  düştüm ki o kadar olur.
  seke seke ben geldim
  sike sike gidiyorum.
  (petsise, 03.07.2008 16:16 ~ 05.08.2009 1:03)
 9. uykusuz sözlük platforumunun oluşmasında "teknik" ve "manevi" katkılarını esirgemeyeceğim adamdır. abi gibi gördüğüm ve saygı gösterdiğim adamın veda konuşmasında birkaç yere değinmek, eksik gibi görünen kısımlarını tamamlamak isterim;

  öncelikle bu yola 3 kişi çıkış konusuna açıklık getirmeyi uygun bilirim. "robinson, toprak duru, hera, kontes, yuppie" yazarlarının da çıkış yolunun başı görünmediği zaman, başında ve başlangıcında bizlerle birlikte olduğu inkar edilemez bir gerçektir. uzun süren bir uğraş olduğu doğrudur. sitenin kurulum fikri aşamasında günlerimi abatmadan haftalarımı ayırdığım zamanlar, daha sonra petşişenin bunu kağıda çıkarması uğraşları uzun ve bağlılıkla gerçekleşmiştir. yalnız hak hukuk konusunda biraz farklılıklar oluşmuştur. zaten uykusuz sözlük kurulum fikrinin doğduğu ve bahsi geçen insanlarla tasarlandığı gün tek admin olacağı konusunda hemfikir olunmuş, kimse belli bir yetki veya talep istememiştir. ha şimdi "biz yola çıkarken şu kadarı bizimdi", "biz bunları kazanıp payımızı alacaz" diyen olmadı. herkes bu işi sağduyu ve dostluk çerçevesinde karşılık beklemeden kabul etti, yardımını esirgemedi. hani olduysa hak hukuk konusunun farklı boyutlarda inceleneceği gerçeği su götürmez bir durumdadır.

  tekrar ve yineleyerek söylüyorum, her türlü ortamda söylediğim ve arkasında durduğum gibi; kimsenin emeğini ve çalışmasını ne görmezden gelirim, ne de bunun üstüne başkalarına kötü birkaç laf ettirim. ama benim ve moderasyonumuzun emeklerini hiçe sayan, kararlarını hiçe sayan, kendilerini hiçe sayan bir anlayış da ne petşişe'de ne de damdaki kamancı'da bulunmadı varsayıyorum, varsaymak istiyorum, temenni ediyorum.

  bu konular zaten bu adamlar arasında özel olarak konuşulmuş, sözlüğün gerçek hayatı etkilemeyeceği ta işin en başından kararlaştırılmıştır. hani şimdi bu yazıları okuyup fitne fesat olan yazarlar varsa "aa 3ü kavga etti görüşmez" gibi cümlelerle ortalığı galeyena getirebilir. benim ve bu iki adamın ilk konuşmalarındaki gözüyle olay incelenirse bu yanlıştır. insanlar burada damdakidir, sakaldır, petşişedir. ötesi değil.

  at koşturma eylemine gelince. burada belli format, belli kurallar dahilinde moderasyonun ne yapacağı belirlenmiştir.değişiklikler ve düzenlemeler bu yönde yapıldığı için at koşturma değimi tam oturmamış gibi durmaktadır.

  petşişe olarak büründüğü kişiliğine hala ve her zaman abi gibi göreceğim bu adama zorlamadan ve sıkmadan elveda demeyi borç bilir, saygılarımı ve hüretlerimi sonsuz kucak içinde sunarım. en sevdiği şairden en sevdiğim şiiri ile veda ediyorum bende ;


  yerin seni çektiği kadar ağırsın
  kanatların çırpındığı kadar hafif..
  kalbinin attığı kadar canlısın
  gözlerinin uzağı gördüğü kadar genç...
  sevdiklerin kadar iyisin
  nefret ettiklerin kadar kötü..
  ne renk olursa olsun kaşın gözün
  karşındakinin gördüğüdür rengin..
  yaşadıklarını kar sayma:
  yaşadığın kadar yakınsın sonuna;

  ne kadar yaşarsan yaşa,
  sevdiğin kadardır ömrün..
  gülebildiğin kadar mutlusun
  üzülme bil ki ağladığın kadar güleceksin
  sakın bitti sanma her şeyi,

  sevdiğin kadar sevileceksin.
  güneşin doğuşundadır doğanın sana verdiği değer
  ve karşındakine değer verdiğin kadar insansın
  bir gün yalan söyleyeceksen eğer
  bırak karşındaki sana güvendiği kadar inansın.
  ay ışığındadır sevgiliye duyulan hasret
  ve sevgiline hasret kaldığın kadar ona yakınsın
  unutma yagmurun yağdığı kadar ıslaksın
  güneşin seni ısıttığı kadar sıcak.
  kendini yalnız hissetiğin kadar yalnızsın
  ve güçlü hissettiğin kadar güçlü.
  kendini güzel hissettiğin kadar güzelsin..

  ışte budur hayat!
  ışte budur yaşamak bunu hatırladığın kadar yaşarsın
  bunu unuttuğunda aldığın her nefes kadar üşürsün
  ve karşındakini unuttuğun kadar çabuk unutulursun
  çiçek sulandığı kadar güzeldir
  kuşlar ötebildiği kadar sevimli
  bebek ağladığı kadar bebektir
  ve herşeyi öğrendiğin kadar bilirsin bunu da öğren,
  sevdiğin kadar sevilirsin...  (sakal, 03.07.2008 16:44 )
 10. bugüne kadar verdiği emeklerden ve uğraşlarından dolayı teşekkürü borç bilmekteyim. ancak emek vermek sadece yola çıkıp bazı uğraşlar vermekle sınırlı değildir, emek devamlı olduğu, tüm yol boyunca sürdüğü zaman değerlidir. bunu anlaması da önemli tabi.
  (duru, 03.07.2008 16:55 ~ 05.08.2009 1:06)
 11. yakın yollarda ırağı görmeden verilen her söz havada kalır! anladığım ve idrak ettiğim kadarıyla birileri yada birisi farketmez bu yola çıkmış-çıkılmış. burda hata en başında yapılmış. kimin nerde nekadar hakkı ne kadar yetkisi var açık konuşulamamış. ırağı göremedikleri için durumlar şartlar değişmiş sözler farklılaşmış rengini kaybetmiş. şimdi sözlük üçünündü birinindi kavgası manasız ve gereksiz kalır. sözlük ne paha biçilmez hint kumaşı nede terkedilemez bir şeydir. keşke kimse kırılmasaydı kimse gücemeseydi.giden çoşkuyla uğurlanıp geldiği gibi şen ayrılsaydı.

  önce damdaki kaydı usulca aramızdan şimdi de petşişe. bu insanlar uçurulmadı kendi gitti tercihlerine saygı duyar kalan entrylerine gülümser yada duygulanırız. ama ağır topların hafiften gidişi tedirgin etmedi değil. umarım sözlük aynı şekilde yoluna devam eder...

  ne izler bıraktı yitip gidenler bünyemizde!
  hüzünle sarmaş dolaş oluşlarımız, acıya ekmek banıp ağız dolusu gülüşlerimiz. ne küfürler savurduk birlikte şu aptal hayata, insanlara, paylaşamadıklarına...
  (haymatlos, 03.07.2008 21:53 )
 12. çok değil birkaç gün önce sivri dili ile bilinen erkeği seksi yapan şeyler'in hedefi olan eski mod. #150453, #150419, #150401 vs wikipedia aynası entryleri ile eleştirilere maruz kalmış, yanlış örnek teşkil ettiği söylenmiştir. tuttuğum takımın aynı olmasından dolayı bir beşiktaşlının sözlüğe vedasına üzüldüm ama bu tür direk copy-paste entrylerin azalmasına ve engellemesine de esyş'e hak verdiğim kadar sevindim. "sözlük" olayına tam adapte olamayan bu kara kartala beişiktaş'ın yolu kadar açık bir yol dilerim.

  (bkz: copy paste olmasın sözlük kazansın kampanyası)
  (bkz: çarşı ölmedi yüreklerde yaşıyor imza kampanyası)
  (gurkus, 03.07.2008 22:27 )
 13. er kişi olmasına rağmen doğurganlık özelliği göstererek sözlüğün dünyamıza girmesine önayak olan kişidir. * menfaati sevmeyenlerdendi, sözlükteki saygı duyulmayı hakeden en büyük yapı taşlarındandı. kırılmaması lazımdı, ne yazık! emeğini, sözlük semalarına bol kepçeden dağıtandı. varlığı güven verirdi, gülümsetirdi sözlüğü. sözlük uykuya dalmazdı ki; bilirdi başı sıkışınca koşacak, onu kollayacak bir "petşişe"si vardı. sözlüğün bir yanı öksüz kaldı. gemiyi en son kaptanlar terk edermiş lakin her ne hikmetse çok kırılmış olmalı ki gemiye ve gemi sakinlerine elveda diyerek çıktı gitti sessizce....ne yazık!
  (bjork, 03.07.2008 22:30 ~ 03.07.2008 22:35)
 14. (bkz: emek her daim değerlidir)
  (bkz: emeğin başı sonu olmaz )
  (bkz: yanımdayken iyi gidince kötü)
  (haymatlos, 03.07.2008 22:31 )