mohamed salah ghaly

başlık içinde ara
no reklam!
 1. bu sene başında liverpool'a transfer olmuş 25 yaşındaki mısırlı forvet.

  premier league'e gelmeden önce oynadığı roma'da müthiş performans gösterdi iki sezon boyunca, serie a gibi bir ligde 30 gole ulaştı iki senede. ama kendisini 15 milyon euro'ya alan roma, ingilizlerden 42 milyon euro'luk teklifi duyunca ikiletmedi bile. bence hata oldu, çünkü ingilizin transferde ölçüsü yok, o işin en kötü 50'ye kadar yolunun olduğu konuşuluyordu o dönem.

  şimdi de pl'de döktürüyor salah, 11 maçta 7 gol oldu şimdiden. avrupa'da 6 maçta attığı 5 gol de cabası. çok kısa zamanda çok daha iyi bir takımda göreceğiz gibi kendisini.
  (zusukyu yoshida, 09.11.2017 14:47 )
 2. mısırlı messi lakabına sahip futbolcu. zamanında chelsea transfer ettiğinde dikkat çekmişti. ama o zaman kadroda muhtemelen kesmesi zor olan adamlar bulunduğundan çok beklentiyi karşılayamadı gibi oldu. sonra fiorentina'ya kiralık gitti. orda baya parladı aslında. çevresinde biraz daha kaliteli topçular olsaydı daha başka olurdu. neyse sonra kiralıktan döndüğü yaz roma kiraladı. bu sefer biraz daha üstüne koyarak daha iyi bir performans sergiledi. çevresi de çok iyiydi. zaten bir yıllık sözleşmesi sona erince roma satın aldı. ama 15 m gibi ucuz bir rakama nasıl bıraktı chelsea hayret birşey. belki ellerinde hazard, pedro, oscar, cuadrado vs baya bir eleman var diyedir. sonrası yukarıdaki entryde var zaten. ama bence daha yükseğe gidemez çünkü zaten liverpool, roma, chelsea, fiorentina gibi takımlarda oynadı bunlar üst düzey takımlar. bunlardan üstü juve, bayern, psg, madrid. buralarda o mevkideki biri çok zor yer bulur ilk onbirde.
  edit: bir kez daha eleştirdiğim birine allah'ın yürü ya kulum dediğini görüyorum. bundan faydalanabilirsiniz sevgili yazarlar.
  (irishman, 09.11.2017 16:47 ~ 13.04.2018 11:12)