kaybedentribi

başlık içinde ara
no reklam!
 1. ısrar etmeme gerek kalmadan bir teklifimle gelen, kesmeşeker hayranı 2. nesil yazar adayı. özellikle müzikle ilgili konularda gireceği entryleri hep birlikte takip edeceğimizi düşünüyorum. hoşgeldin dileklerimi iletir, sevgi ve saygılarımı sunarım.
  (damla sakizli turk kahvesi, 04.08.2010 22:20 )
 2. kaybeden tribi'ni 2005'te sercan candemir hayata geçirdi. elemanlar bulundu ondan sonra. güneyde birçok konser. biyografimiz, şarkılardır. ve bunlar genelde "a hard days night"larda yazılmışlardır. şarkılar bu yüzden iyidir. ya da öyle olsa gerek..

  kaybeden tribi, müziklerini 'yorgun günün akşamında, bi çay bi sigara eşliğinde dertlerden arınma melodilerini çağrıştıran..' olarak tanımlar.

  kaybeden tribi içerisinde; sercan candemir, mahmut gül, ata onur oğuz ve onurhan şeflek bünyelerini ihtiva eder.

  tüm şarkıların söz ve müziği sercan candemir'e, düzenlemeler ise gruba aittir.

  grup elemanlari, müzigi(özelde rock'n roll'dur..) bir "yaşama uğraşı" olarak addetmelerinin yani sıra; kaybeden tribi solisti sercan candemir elektrik-elektronik mühendisliği(power plant engineer), radyo programı ve şehirrock isimli e-dergide yazarlık yapıyor, gitarist mahmut gül marmara üniversitesi'nde radyo-sinema-televizyon okuyor, bas gitarist ata onur oğuz mersin üniversitesi'nde makina mühendisliği okuyup, aynı zamanda gitar dersleri veriyor ve davulcu onurhan şeflek de çukurova üniversitesi'nde çevre mühendisliği okuyor.

  bizden ilgilerini hiç eksik etmeyen tüm dinleyenlere, onca iş güç arasında biraz nefes almalarına, ve kimsenin anlamadığını beraber şarkılarda andığımız tüm geçerken uğrayanlara, uzun bir müddet elektrik gitarını ve pedalını sercan'a bağışlayan ve kaybedentribi.com'un yaratıcısı ve bu tribe manevi olarak büyük desteği olan yunus nadi turuca'ya(feridun amca), şarkı yazarken takıldığım tüm mazidekilere, kaybettiğimizi sandığımız onca an'a, bizim için her zaman içimizdeki oksijen, su, nefes olan cenk taner'e, müziği paylaştığımız alanlarda her zaman manevi enerjisini hissettiğimiz aslı altan taner'e, adana'ya, sokaklara, ucuz şarap sevenlere, geçerken uğradığımız tüm duraklara, uğrayamayı isteyip ıskaladıklarımıza, sevdiklerimize, eski dostlara, grupta emeği geçen iyi-kötü onca anı beraber yaşadığımız kaybeden tribi'nin eski bünyelerine emre bulut'a, gürcan hakanoğlu'na, salih demirbolat'a, murat dilek'e, galatasaray'a ve sabri sarıoğlu'na, fenerbahçe'ye ve kadıköyüne ve tüm kaybedenlere selam olsun..
  (kaybedentribi, 05.08.2010 00:13 ~ 0:15)