kakul

başlık içinde ara
no reklam!
 1. alına düşmüş bir biçimde kullanılan saç topluluğudur. tanıdığım uşaklı bayan yazarların biri hariç hepsinde mevcuttur.

  edit: buna kahkül diyenlerde olmuştur ancak yanlıştır bu kullanımı. doğrusu kakuldür , doğru başlık açtık yani.
  (sevgi, 24.06.2008 02:25 ~ 24.06.2008 02:26)
 2. bakımı zor olan,ama bayanların çoğuna yakışan saç şeklidir.uzadığında göze girip insanı rahatsız etme ihtimali vardır.bazı erkeklerde de gayet hoş durur.
  (bkz: yellowsis)*
  (yellowsis, 24.06.2008 14:17 ~ 27.07.2008 10:48)
 3. sabahın köründe kalkıp benimde minenin kakülü gibi kaküllerim olsun nidalarıyla uyandım. hatta bütün gece google denilen illette o resim senin, bu resim benim gezindim. evetti, o mineyse bende cızbızdım, benimde güzel saclarım, şeker bir alnım vardı, hem küçükken mahallenin oğlanlarına sırf artistik olsun diye oturup önlerinde keserdim ben kaküllerimi. elli kere örtmenim annemi çagırıp bu cocuk ileride kör olur derlerdi. olmamıştım. içimde yanardaglar patladı sabaha kadar. acaba nasıl duracaktı, acaba çocukluğuma dönebilecekmiydim, acaba acaba acabalarla sabahı ettim. hatta öyle bir ettim ki kuaförden önce ben gittim dükkana. şöyle şuramda, ne kısa ne uzun, yanları accık uzun, yok yok öyle gelin percemi gibi degil, evet bak buradanda şöyle yaparsın gibi heyecanlı cümlecikler kurdum. oysa hiç beni anlamadan yüzüme bakıyor, üstünede esniyordu. getir oğlum makası, işte buydu. benim için evlilik kararı verirmişcesine ciddi olan mesele onun için bir makas istemi kadar basitti. gözlerim kızardı. burnumu cektim, benim ne zaman gözlerim kızarsa burnum akar zaten. annesinin sırf bitlenmesin diye sacını kestirten kız cocukları gibi içlendim o koltukta. kafanı öne kaydır dedi, umarsızca tarakla ayırdı saclarımı kesiverdi. avucuna düşen bir tutam sacla içimden nasıl hüzünler gecti bilemezsin. oysa böyle hayal etmemiştim. en havalısından tarif edecektim, o da güzelcene, özene bezene kesip beni prensese cevirecekti. hem ben onun kac yıllık müsterisiydim, beni anlaması gerekirdi. bitti dedi. hakikaten bitmişti. burnumu cektim, aynada öylecene dagınık saclı biri bana bakıyordu. fön cekti, çok güzel oldun şekerim dedi. yalancııı demeyi, hatta tepinmeyi, o makasla vücudundaki tum uzuvlarını kesmeyi istedim, yapamadım. mineye benzemediki bunlar. hem bi dakka ya ben niye minenin kakülünü istiyordum ki. özentimiydim yani, ne vardı bir kac oglan cocugu bulup önlerinde kesseydim, neden bu kadar kasıldım ki. bilinç altıma birinin minenin kakülünü kazıdığını fark ettim. evet evet muhakkak böyleydi. ilk olarak x gördü. oha o ne be dedi, gülümsemeye calıştım. sonra y gördü, hahaha deyip, işaret parmagıyla kakülümü kaldırarak keçiye döndüğümü söyledi. sonra xy gördü, o begendi, güzel olmuş dedi ve hatta o da kestirmek istedi. sonra yx gördü, kalbim dımtıs dımtıs diye atıyordu çünkü kader anıydı, o da begenirse berabere kalınacaktı, durdu, durdu, ruslara benzemişsin dedi. evet alakasızdı, ama o hayatının yarısını ruslarla gecirdiği için bildiği tek kadın türünün sacı onlarınkiydi. yine burnumu çektim, hep cektim.
  (miss cizbiz, 10.05.2009 00:22 ~ 0:24)
 4. perçem.
  divan edebiyatında bir mazmun olup karanlıklar ülkesi olan zulumat ı temsil eder.ayrıca saç vahdet in tersi olan kesret i anlatmakta yararlanılan bir mazmundur.
  (gelecek hafta final var, 30.06.2009 12:22 )