buzzkill

/ 2  » 

başlık içinde ara
no reklam!
 1. yeni bir sözlük yazarı. sefalar getirmiş.
  (sakal, 28.07.2012 23:23 )
 2. seçtiği mahlas, yazıları ve linkleriyle sözlüğe tatlı bir giriş sinyali vermiş yazardır. üzerindeki uykusuz sözlük tişörtünü öperken fotoğrafını da çektik miydi tamam, oldu bu transfer.

  hoş gelmiştir.
  (gregory huxtable, 28.07.2012 23:49 )
 3. ilginç bir tespite imza atmış yeni yazardır. sıcak yaz gecesinde buz gibi serinletmiş, hoş gelmiştir.

  (bkz: #431404)
  (ekispires, 28.07.2012 23:59 )
 4. üzerinde bir argoluk var gibi.ama tabi ben kim ingilizce bilmek kim.geç yavrum geç bekleme yapma..

  -hevesimizi kursağımızda bıraktırdığı zamanlar olursa dediydin dersiniz bana.ahaanda şuraya yazıyorum , durun hele bir parmağımı yalayayıım da...


  nick altınıda biraz pislettim parmağımla ama yeni ayakkabı giydiğinde üzerine basarlar ya hani siftah babında onun gibi algıla.işte benimkisi de böyle bir karşılama.hoş gelişler ola laylaray la la la.
  (tamam ayol, 29.07.2012 00:00 )
 5. biraz da oyunbozanlık var gibi. tabi ben black bu da benim ingilizcem. hey yavrum heey..
  ikimiz de hoşgeldinler dileriz liillililililili(zılgıt)
  (blackastrial, 04.08.2012 04:46 )
 6. (bkz: #435923)
  (bkz: #435924)

  geldi, ağırlığını ve bilimsel verileri ortaya koydu gitti. şimdi yarın doğacak kızıma hangi ismi verebilirim daha net bilgilerim var.

  bir de bu hafta görüşecektik, iki oturup bira içecektik olmamış galiba. greg'in anlattıklarından sonra bizim gözümüzde de inanılmz bir yerde. artık yolumuz onun şehrine düşerse 1 bira, biraz fıstık ve bol muhabbeti esirgemez.
  (sakal, 04.08.2012 13:21 )
 7. kendi mahlasının ne anlama geldiğini bile bilmeyen adam. mızıkçı diyor, göt diyor, ayakkabı diyor. ben artık yoruldum. buz öldüren bile olabilir. eskişehir'e renk katan adamlardan.
  (sakal, 11.08.2012 22:39 )
 8. insomnium dinlemeyen adam, pis adam. insomnium'un diğerlerinden farkını göremiyormuş. göremiyorsan dinleme zaten arkadaşım. o gitarları gönül kulağıyla dinlemiyorsan zaten dinleme.

  onun dışında pek bir yamuğunu göremedim onca senedir. uğraşmama rağmen göremedim. sevdirmiş herhalde kendini ki sakal'la, probis'le, darto'yla, luigi'yle tanıştırmadan rahat edemedim. "niye tanıştırmadın beni onlarla?" diye sorarsa cevab verememekten korktum, o derece.

  bunlara rağmen kendisini pek sevmem. insomnium önemli çünkü. darılmaca gücenmece yok. ben her zaman açık konuştum bu konuda.
  (gregory huxtable, 13.08.2012 12:47 ~ 12:49)
 9. (bkz: #439577)

  beni iyi tanımış adamdır. ben yalnız çalışırım. o yüzden bu adam pasajda kendi dükkanını açmalıdır. yalnız hırdavatçı açarsa bozuşuruz. açmazsın di mi yau?

  yok, ben o riski göze alamadım. gelsin bizim tükana. gözümün önünde olsun. şimdi bu bana rakip olursa benim işimi benden iyi yapar. güleryüzlüdür, geleni gideni dövmez falan. rakip olarak istemeyeceğin cinstendir.

  evet evet, en iyisi alalım seni abicim bizim oraya. tamam bütün gün benim havalardan çalmam dükkanda tamam, cd'lerini al da gel. indie de dinleriz peki, gel.
  (gregory huxtable, 17.08.2012 21:55 )
 10. herif kayboldu kaç zamandır.

  neredesin ay yüzlüm?
  (sakal, 24.08.2012 10:50 )
 11. sanat adamı.

  ayrıca herifin hemen her konuda bilgisi var. tanısanız fena seversiniz.
  (sakal, 26.08.2012 00:45 )
 12. kibar adam.
  muhabbeti güzel adam, bilgili adam.
  bir sürü güzel sıfatı var kendisinin. tanışır tanışmaz samimi olunabiliyor, akıcı muhabbeti var, tabii adam bilgi küpü.
  araştırmayı da seviyor.

  hepsini geçelim güzel bir beirut dinleyicisi.
  (probis, 26.08.2012 01:04 )
 13. ufaktan götü kalkan adam*. götü kalktıkça utanan adam. hayır, elvis gibi karizmatik de değiliz ki bi "you're too kind" diyelim. diyemiyoruz ki. elimiz ağzımız birbirine karışır nasıl diyelim.**
  (buzzkill, 26.08.2012 01:09 )
 14. kendisine bundan sonra buzzinga veya killaruna demeye karar verdim. ne bileyim, kafama esti durup dururken. hangisini seçtiyse haber versin, bundan sonra o lakabı kullanıyorum. şimdi o düşünsün.
  (gregory huxtable, 05.09.2012 22:33 ~ 22:34)
 15. (bkz: uykusuz sözlük öğrenci bursu) - (bkz: #448015)
  (sakal, 12.09.2012 17:38 )
 16. (bkz: #449400)

  (bkz: yapma canım yapma arkadaşım)
  yapma aslanım.
  (gregory huxtable, 17.09.2012 14:07 )
 17. çıldırmış galiba.

  olm, bu saatte içme. he, içiyorsan da yanına tuzlu leblebi ye. valla bak. (tavuk döner de olur)
  (sakal, 17.09.2012 14:10 ~ 15:01)
 18. (bkz: #449400)

  doğrusunu söylemek gerekirse ağlamaz. üzülmez de.
  biz sana yapma etme desek dinlemezsin de.
  o yüzden sen devam et. sek.
  hatta bi kadeh de bana koy.
  güneşi batırmadık daha ama, geliyo işte zamansız.
  (blackastrial, 17.09.2012 15:25 )
 19. tarifsiz duygular içindeyim.

  gitti adam.

  yazmak istemedim, ama tutamıyorum kendimi. ağlamak fayda etmiyor. ne kadar zamandır bu kadar ağlamadım biliyor musunuz? yıllardır hem de. kan bağım olan insanları da kaybettim, sınıf arkadaşlarımı da. bilmiyorum neden. 1 ay önce 2-3 gece geçirdik. bilmiyorum neden. bu kadar ağladığımı hatırlamıyorum sadece. pek ağlayan bir adamda değilim zaten.

  arda şimdi yukarda. görüyorsa bunları,, hani tam burda birkaç dakika duraksadığımı çünkü burnumdaki damlalar kaşındırıyor, hıçkırıyorum yavaştan. nasıl da zayıf. nasıl da çaresiz. herifi çok tanımıyorum bile. tanımayı çok isterdim ama. geçen hafta aradı, bunlar söylenmez ama noldu biliyor musunuz? uykusuz sözlük öğrenci bursunda en çok parayı o verdi, dur sümüklerim akıyor. çok kötü oldum arda. nedendir bilmiyorum. biraz önce susmuştum halbuki. terliyorum da bir yandan. ağzımın alt kısmı yoruldu nedense. halbuki hiç konuşmadım.

  en fazla o verdi. söylemekten çekinmiyorum. bu bir yarış değil. normalde söylemem, ama yaptı. aradı beni, rakı içiyordum. başkası arasa açmazdım belki. açtım, "abi ne kadar vereceğiz bilemedim, bir de zirve için mekan bakıyoruz" dedi, nasıl gururlandım tarif edemem. tarif edebilsem belki büyük bir yazar olurdum zaten. mal gibi ağlamak yerine. burs işi için ilgili ses tonu, zirve için heyecanlı haykırışları. unutamıyorum. hele 1 ay önceki age of partilerini, içkileri, beyliboyları. batıyor. ah arda, önce ağzım biçimsiz bir şekil alıyor. ağlarken herkes çirkin olur mu ki? gözlerim kısılıyor, hafiften acı da veriyor. ah be arda.

  herkese sesleniyorum;

  uykusuz sözlük öğrenci bursu'nda 2 öğrenciye burs verecektik. 1 kardeşimize vereceğimiz bursun adı arda uykusuz sözlük ve arda taylan öğrenci bursu bursu olsun. yalvarıyorum. 1 yıl olsun. bu yıl olsun. o çocuklar arda'nın başarılarını, kişiliğini, insanlığını tanısın, heyecanını paylaşsın. lütfen.

  cennette age of oynanıyor mu arda? oynanıyorsa iyi çalış, ben gelince mağlubiyeti tadacaksın.
  (sakal, 19.09.2012 21:20 ~ 21:22)
 20. bi büyük daha açacaktık.
  karşılıklı oturup gidenlerin arkasından ağlayacaktık.
  sonra sen de gittin.
  ben tek başıma ağladım.
  ama ben her akşam bir kadeh de senin için koyacağım.
  gelirsin belki.
  (blackastrial, 19.09.2012 22:08 )
 21. sözlükte hiç karşılaşmadık, tanışamadık, fırsat olmadı, olamadı. ama sakal'ın yazdıklarını okudum, oturdum ağladım. sonsuzunda huzurla uyu, burda bulamadığın huzuru, neşeyi, mutluluğu umarım oralarda, uzaklarda bulursun. azim'e de benden selam söyle, özlediler seni de. öyle işte.
  (damla sakizli turk kahvesi, 19.09.2012 23:58 )
 22. hiç görme şansım olmadı, zirve de görecektim belki de ama artık o da mümkün değil. hiç mesaj da atmadık birbirimize, belki entrylerinden birini bile beğenmedim şimdiye kadar. ama hakkında yazılanları okuyunca hele ki sakalın yazdıkları en derinden etkiledi gözlerim bir doldu bir boşaldı. insan hiç konuşmadığı biri için ağlar mıydı? ben ağlar mıydım arka fonda pop müzik çalarken? ağladım ilk defa utanmadan umarsızca hıçkıra hıçkıra ağladım. böyle mükemmel bir insanı tanıyamadığım için ağladım, o küçük çocuklar tanıyamadı diye ağladım, hayat bu kadar adaletsiz diye ağladım. gözlerimi sildim, burnumu sildim yine de duramadım. kader gerçekten söylendiği kadar kahpe. bu mükemmellikleri gösterip sonra da hemen geri alıyor. umarım gittiği yerde çok mutlu olur. biz burda adını yaşatmak için elimizden geleni yapacağız.
  (allahdiyenblanka, 20.09.2012 00:45 )
 23. bak şimdi bu olmadı arda, bu hiç olmadı.

  bildiğin saçmalık bu düpedüz saçmalık.
  inanmıyorum işte bu kadar.
  redeediyorum, ağlamayı da reddediyourm, inanmayı da lanet olsun.

  daha tam tanışamadık, tanıyamadık birbirimizi, yazamıyorum bir şey kahretsin , bu hüç olmadı kimse aramadı beni, gitmedin, gidenlerden olmadın, olmadı böyle bir şey,
  hani evine geliyoduk, borcam, küllük, üç paket barilla makarna alıyodum. fotoğraflar vardı. 21'inde konser vardı.
  sağ bacağım seyiriyor, başım ağrıyo, saçlarımı çekiyolar sanki, daha seni tam olarak tanımıyorum, kibar, bilgili, kocaman dünyalı, çok konuşulacak adamsın, oturup uzun uzun tartışılacak.

  burası yaramadı sana ama acıdı, canın acıdı, yakınlarının canı acıdı, arda yemin ediyorum bi yanlışlık olmuştur, yalandır.
  çok erken anlıyo musun, duyuyo musun
  hepsine lanet olsun.

  orda acımaz umarım, umarım orda mutlu olursun.

  ama bu hiç olmadı arda, hiç.
  (probis, 20.09.2012 01:40 )
 24. nasıl ya? gerçekten olamaz böyle bi şey. bütün yazılanları okudum 10 dakkadır kendime gelmeye çalışıyorum hala deli gibi şaşkınım. denecek hiçbi şey yok, ne desek boş. gerçekten boş... bu böyle olmamalıydı çözüm bu olmamalıydı...

  arda taylan... bizi ne kadar üzdün farkında mısın? herkesi ne kadar üzdün. değer miydi be...
  (mettaworldpeace, 20.09.2012 02:11 )
 25. allah biliyor ya dün gece sol framede kendisine adanmış olan burs başlığını görene kadar varlığından bile haberdar değildim. yokluğu da rahatsız etmezdi elbette. nickini birkaç kere görmüştüm yalnız, hiç dikkatimi çekmemiş, önemsememiştim. dün gece okudum sakal'ın girisini, daha doğrusu göz attım. dedim öldü heralde, sonra dedim aman ölmemiştir, küçük sözlük burası birileri birlik olmuş birilerini kandırıyordur girilerle. sonra diğer girilere göz attım bir gerçek gibi duruyordu ya da amatörlüğü çok iyi beceren profesyonel bir şaka ekibi vardı karşımda. sakal'ın girisini tekrar okudum, komik gelen, serzenişli yerler gördüm, dedim hakkaten şaka heralde ama emin de olamadım sordum, nedir bu buzzkill meselesi dedim en ciddiye almaz halimle. ve en öz cevabı verdi, vefat etti dedi. inandım. hiç tanımadığım birinin ölümüne inanmak konusunda neden bu kadar zorluk çektim, neden sorguladım, bana neydi bilmiyorum.

  dün işten eve dönerken emily browningden dinliyordum asleep şarkısını. don't try to wake me in the morning, cause ıll be gone diyordu gencecik sesiyle. bu şarkıyı böyle genç bir sesten dinledikçe gözlerimden süzülen yaşları durduramadım, sonunda kapattım, listenin sonuna attım ve bir daha dinlemeyeceğim dedim. ölümü, gençlerin ölümünü elimin tersiyle şöyle bir kenara, zihnimin karanlık bölgelerine doğru ittiriverdim. o yüzden buzzkill'in de ölümüne inanmak istemedim. oradan çıkıp gelsin bu gerçek istemedim.

  birisi öldüğünde bir süre hayatın devam ettiği kabul edemeyenlerdenim ben. tanımıyor bile olsak, buradandı o buzzkill'in arkasından acıklı girilerin yazılıp sonra diğer başlıkların doldurulmasını aklım alamadı, içim kabul etmedi, sözlüğe girip girip hiç tanımadığım adama adanan giriler, ya da yazılamayan boş başlıklar aradım, ancak aramadığım her şeyi bulurken aradıklarım boş kaldı. kimseyi yargılamıyorum yanlış anlamayın, hayat devam ediyor evet, buzzkill etmiyor. etmeyecek. bana tuhaf geliyor, üzücü geliyor.

  kendisi için yalnızca şunu diyebilirim, umuyorum ki intihar etmemiştir, umuyorum ki ettiyse sebebi sevgili denilen kıçıkırık karı parçası değildir. çünkü intihar edenlerin ettiği tek bir laf vardır : "geçecek sanmıştım..."

  senin için gelsin buzzkill, sana adansın bu şarkı, bir daha dinlemeyeceğim şarkı :

  www.youtube.com/watch?v=uwdvht8i7ya
  (patty diphusa, 20.09.2012 20:32 )
/ 2  »