kiskanc sevgili

/ 2  » 

başlık içinde ara
no reklam!
 1. sevgilisine veya sevgilisiniin çevresindeki tiplere değil, doğrudan doğruya kendine güveni olmayan sevgili tipidir. anlayamıyorum, eğer bir insan karşısındakini seviyorsa ve sevildiğini de biliyorsa neden kıskanır.

  sevgilisine güvenmiyorsa, bu bir kıskanma sebebi olabilir, ama güvenmiyorsan ayrıl o zaman denyo demezler mi adama? yani bu bir kıskançlık sebebi olamaz.

  sevgilisinin çevresindeki tiplere güvenmiyorsa, ki bu birincisinden daha beterdir, bir insana yapılabilecek en büyük hakaretlerden biridir. 'aşkım sana güveniyorum ama onlara güvenmiyorum' diyen sevgili, aslında şunu der: 'aşkım sen gerizekalısın, iyiyi kötüyü göremezsin, kim arkadaşın kim değil bilemezsin.'
  güvendiğini iddia ettiğin bir insanın güvendiği insanlara güvenmemek, kıskançlık bahanelerinin en denyoca olanıdır.

  ayrıca kıskançlık, bencilliğin allahıdır. ulan sevgilinin senden önce bir hayatı yok muydu, senden sonra hayatı olmayacak mı, hayatı senden mi ibaret? sevgili olmak, hayatta pek çok şeyi paylaşmaktır, ama herşeyi paylaşmak değildir, herkesin bir karanlık bölgesi vardır ve sevgili de olsa kimse bu karanlık bölgeye girmeye çalışmamalıdır ve kimse, sevgilisinin hayatının anahtarını elinde tuttuğu sanrısına kapılmamalıdır.
  (poko, 10.05.2009 14:45 ~ 05.02.2010 20:40)
/ 2  »