uykusuz sozluk ogrenci bursu

/ 7  » 

başlık içinde ara
no reklam!
 1. 1 yıl önce bunu ortaya attım, destek bulamadım. tahminimce çok iyi duyulmadığından, yoksa herkesin olumlu ya da olumsuz bir şey söyleyeceğine eminim.

  şimdi;

  bu sözlükte yazan, devamlı olarak buraya giren ve her şeyden önce "bursa ihtiyaç duyan öğrenciler" olduğunun farkında olan ve bir şeyler yapmak isteyen birçok insan var. bu entry'mde kimseden izin almadan, ve özür dileyerek bazı aklıma gelen isimleri yazacağım. bunlar elbette samimi olduğum ve tanıdığım kişiler, istek oldukça da ekleme yapacağım.

  bakınız; ziraat bankası, vakıfbank gibi bankalar atm'lerden ücretsiz havale yapıyorlar. hem de çok kolay. gidiyorsun, 10 tane rakam girip parayı gönderiyorsun tık gidiyor.

  2 aylık, ayın belli bir döneminde (örn 1-8'i arası) sadece ama sadece, minimum olarak 10 lira gönderebilecek durumdayız. ben buna eminim. üşengeçlik kalkarsa bu iş çok rahat yapılır. tekrarlıyorum, 2 ayda bir kez bankamatiğin birine 7 gün içerisinde gidip sadece 10 lira yatırıyoruz. bu kadar.

  bu çerçevede; önerim 2 tane lise öğrencisine, küçük bir komite kurarak mülakatla bitecek küçük bir süreçle aylık 100 lira burs bağlamak. kıstasları, ayrıntıları burada, bu başlık altında hep beraber konuşarak karar vereceğiz elbette.

  alaka, bilenbiri, blackastrial, buzzkill, canan, cilekes, coffeeaftermidnight, dartanyan27, dolorex, duru, dramaqueenslullaby, ekispires, girdap, gregory huxtable, guzin abla, klimanjero, kobe ugur, mayday, melancholy, mettaworldpeace, mjw, newth, patty diphusa, pelin, poko, probis, sahmeran, sakal, samsadankalanlar, scapula, sevgi, silhouette, sokratesinictigibaldiranzehiri, toprak, tufansenmisinoglum, weirdo.

  unuttuklarım varsa affola.

  isimlerini yazdığımdan dolayı rahatsız olanlar varsa, ki olabilir, onlarda kusura bakmasın. ben bu insanlar üzerinde nazım geçtiği için isimlerini yazmaktan rahatsızlık duymadım. çoğu buraya entry yazmasa daha bu işe gönülden ve düzenli destek verecektir eminim.

  30 kusur insan yazdım ben. dedim ya, 2 aylık 10 lira. hatta isteyen olur 20 gönderirir. durumu olmaz 5 gönderir, imkanı olmaz o ara gönderemez. ama eğer bu işe gönül koyulursa, düzenli yapılırsa olmaması için hiçbir sebep yok. hiç ama.

  uykusuz pasajı'da eminim bu işe girişecektir.

  birlikten güç doğar lan. sizin için, benim için 60 günde önemli olmayan o 10 lira başka insanlar için, küçük çocuklar için çok ama çok önemli olacak, onları hayata bağlayacaktır belki de. kaldı ki elden gelen bu, ve biraz önce de söylediğim gibi hiç ama hiç zor değil.

  ben diyorum ki bu ay, eylül ayında bu işi ayarlayıp ekim ayından hazirana kadar 8 ay bu işi yapmak. 8 ay.

  yapılmayacak bir şey değil. hele biz uykusuz sözlük yazarları için.

  edit: patty diphusa ve coffeeaftermidnight eklendi.

  edit 2: scapula'da eklendi.

  edit 3: gerizeki ve cans'da bizlerle.

  edit 4: mr tortuga'da geldi.

  edit 5: tamam ayol'da katıldı.

  edit 6: nicktazebitti geldi.

  edit 7: duslerhekimi de geldi.

  edit 8: mr.boz'da geldi.
  (sakal, 12.09.2012 17:35 ~ 17.09.2012 13:56)
/ 7  »